Obecny czas: 19 Cze 2018 14:27


Regulamin forum


Forum powinno służyć Polakom do zrozumienia sytuacji w jakiej się znalazła ich Ojczyzna.
Pisanie jest możliwe wyłącznie na prywatną pocztę po uprzednim zarejestrowaniu.
Listy uzupelniające wiedze na temat suwerenności Polski, zostaną umieszczone na forum pod haslem " z prywatnej poczty "Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
 Restart Forum Suwerenność 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Restart Forum Suwerenność
Szanowni Państwo po ponad 20 latach eksperymentów ciągle jesteśmy w sieci i nie mamy sobie równych w definiowaniu Suwerenności Polski w kontekście Żydowskiej okupacji.
W tym rozdziale naszego forum, będziecie mogli zapoznawać się z aktualnymi wiadomościami umieszczanymi przynajmniej raz w tygodniu na bazie wybranych informacji ze światowych mediów.

_________________
adm


28 Gru 2017 09:44
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: Restart Forum Suwerenność
Znany żydobolszewicki wataszka, inicjator KOD Mateusz Kijowski, wydał część tzw. "Stypendium wolności" na alimenty
Internauci zebrali 32 tys. złotych dla Mateusza Kijowskiego. Były lider KOD wyjawił bowiem jakiś czas temu, że rozważa wyjazd za granicę, bo nie może znaleźć pracy w Polsce ( tak jak by jej szukał) :roll: . Co zrobił z tymi pieniędzmi Kijowski?
Jak informuje "Super Express" część tej kwoty Kijowski przelał na konto komornika. Dziennikarze gazety dotarli do potwierdzenia przelewu, jaki do niego wysłał.
21 grudnia były lider KOD z tytułu spłaty części zajęcia przelał dokładnie 4970 zł. Jak wylicza "SE" to dużo więcej niż wynosiła większość poprzednich wpłat. Do tej pory na trójkę swoich dzieci z poprzedniego małżeństwa zazwyczaj płacił 1210 zł, czyli zaledwie połowę zasądzonych alimentów. Tłumaczył, że tylko na tyle go stać.

_________________
adm


28 Gru 2017 09:48
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: Restart Forum Suwerenność
Współczesny "europejczyk" rozumie tylko to co widzi a zatem jako pospolity eurobaran potrzebuje wskazówek.
Dziś w Schronisku nad Morskim Okiem zawisło ostrzeżenie, że... po zmroku robi się ciemno
Po ostatnich wydarzeniach w Schronisku nad Morskim Okiem wywieszono komunikat dla myślących inaczej "europejczyków" informujący o tym, że po zmroku robi się ciemno.
Po ostatnich wydarzeniach w Schronisku nad Morskim Okiem wywieszono komunikat informujący o tym, że po zmroku robi się
Turyści, którzy spędzają wolne chwile w okolicach Morskiego Oka nie będą mogli się tłumaczyć, że nie wiedzieli, iż w górach po zmroku robi się ciemno i nie będą wzywać ratowników z latarkami.
W schronisku zawieszono kartkę z informacją, która nie pozostawia w tej kwestii żadnych niedomówień.
"To niepojęte, ale miektórzy się dziwią, że po 16-ej jest ciemno". To nie jest tekst z kabaretu, a wypowiedź pracownika Schroniska nad Morskim Okiem, z którego w kierunku Zakopanego wyruszyli turyści, których w święta zaskoczył mrok i wzywali na pomoc TOPR, bo fiakrzy już dawno pognali swoje konie do domów. Śmieszne? Ta sytuacja wydarzyła się naprawdę i bynajmniej nie był to odosobniony przypadek.

Dziś takie ogłoszenie w Schronisku nad Morskim Okiem :)
– Po ostatnim incydencie znów musimy wywiesić ogłoszenie z napisem "w Morskim Oku po zmroku robi się ciemno", żeby dotarło do wszystkich – zapowiadał w rozmowie z naTemat jeden z pracowników schroniska. Jak zapowiedzieli, tak zrobili. Igłoszenie tej treści rzeczywiście zawisło dziś w schronisku.

_________________
adm


28 Gru 2017 10:13
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: Restart Forum Suwerenność
2,5 mld dol. dla Putina. Pierwszy kraj NATO kupuje wysoko zaawansowany system przeciwlotniczy od Rosji

Dogrywane są ostatnie szczegóły sprzedaży Turcji przez Rosję zaawansowanego systemu przeciwlotniczego S-400. Na jego zakup Ankara wyda 2,5 mld dol. - ponad połowę tej kwoty pokryje rosyjski kredyt.
W wywiadzie dla gazety „Kommiersant” dyrektor generalny Rostechu Siergiej Czemiezow powiedział, że umowa o sprzedaży czterech dywizjonów systemu S-400 dla Turcji w zasadzie została już w całości uzgodniona. – Pozostaje tylko potwierdzenie końcowych wersji dokumentów – powiedział.
Czemiezow potwierdził również kwotę zakupu – aż 2,5 mld dol. – i dodał, że 45 proc. łącznej sumy kontraktu zostanie wypłaconych przez Turków jako zaliczka, a 55 proc. pokryje kredyt przyznany Ankarze przez Rosję. Ostatnio o jego warunkach rozmawiali turecki i rosyjski minister finansów.
Dyrektor generalny Rostechu poinformował również, że pierwsze dostawy nowego systemu mają rozpocząć się w marcu 2020 roku.
Finalizacja wyjątkowej umowy nie jest zaskoczeniem. Rosyjsko-tureckie porozumienie międzyrządowe o zakupie przez Turcję systemów przeciwlotniczych S-400 Triumf osiągnięto mniej więcej w połowie roku. Potem rozmawiano już o szczegółach finansowych projektu.
Turcja zdecydowała się na zakup rosyjskiej broni, mimo ogromnych obiekcji syjonistycznych członków NATO, ponieważ ma nadzieję, że zakup da jej to dostęp do bardzo nowoczesnych technologii, co w przyszłości pozwoli jej samodzielnie rozwijać systemy przeciwlotnicze i antyrakietowe. Wcześniej – w 2015 roku – rozważała np. zakup chińskiego systemu obrony przeciwrakietowej HQ-9.
Co ważne, do transakcji z Rosją doszło po tym, jak relacje Ankary z Zachodem znacząco się pogorszyły – rząd Erdogana krytykowany jest za autorytarne zapędy, ma inne zdanie od Amerykanów w kwestii przyszłości Kurdów, kłóci się z Berlinem między innymi odnośnie mniejszości tureckiej w Niemczech.

_________________
adm


28 Gru 2017 10:53
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: Restart Forum Suwerenność
Żydowski dziennik wychodzący w Anglii "The Guardian" ocenia w czwartek, że konflikt pomiędzy Polską i Węgrami a instytucjami Unii Europejskiej może stanowić największe wyzwanie dla Wspólnoty w 2018 roku, nawet większe niż planowane wyjście Wielkiej Brytanii ze wspólnoty. W artykule z prognozami na przyszły rok szef działu europejskiego "The Guardian" Żyd Jon Henley napisał, że oba kraje, których integracja po rozszerzeniu Unii Europejskiej w 2004 roku "była uważana za kluczową dla rozwoju Wspólnoty po zimnej wojnie", ryzykują stanie się "pierwszymi państwami zbójeckimi" Unii (ang. rogue states). Kanclerz Kurz powiedział że: Nie może być żadnych kompromisów. Także wobec Polski i Węgier" To jak Europa (UE - red.) poradzi sobie z państwami członkowskimi, które celowo lekceważą liberalne normy i wartości, jakie chce utożsamiać - społeczną tolerancję, szacunek dla wolności słowa, niezależność sądownictwa ( oparta na starej bolszewickiej gwardii red.) - może zdominować 2018 rok znacznie bardziej niż wyjście Wielkiej Brytanii" - ocenia Henley. Mało prawdopodobne konsekwencje wobec Polski Publicysta przypomina, że w obliczu kontrowersji wokół reformy sądownictwa Bruksela uruchomiła wobec Warszawy procedurę dotyczącą naruszenia zasady praworządności z artykułu 7 unijnego traktatu, co może doprowadzić nawet do pozbawienia Polski prawa głosu ( tak jak by to miało jakieś znaczenie dla Polski red. ). Henley zaznaczył jednocześnie, że instytucje unijne pozwały również Węgry do Trybunału Sprawiedliwości w związku "z atakiem premiera Viktora Orbana na polityczne wolności", a oba kraje spotkały się także z krytyką za odmowę przyjęcia uchodźców czyli kolorowej koczującej bandy red.. "Dysponując dynamicznie rozwijającymi się gospodarkami oraz mierząc się ze słabą, podzieloną opozycją, partie rządzące w obu krajach nie wydają się brać pod uwagę możliwości ustąpienia w tym sporze" - zauważył przestraszony Żyd. Zdaniem Henleya "formalne ostrzeżenie wobec Polski, które pozbawiłoby ją prawa głosu, wydaje się mało prawdopodobne, bo wymaga jednomyślności wśród wszystkich państw członkowskich" Unii, a Węgry już powiedziały, że tego nie poprą.
"Jednocześnie jednak wezwania do tego, aby unijne środki, których Polska i Węgry są minimalnymi beneficjentami, były uzależnione od utrzymania praworządności, będą tylko przybierały na sile. Niemcy, Francja, Holandia i państwa syjonistyczne wspierają to rozwiązanie". Trudne wybory w Szwecji i we Włoszech Jak jednak zaznaczył publicysta, "wypracowanie tego, jak poradzić sobie z kłopotliwymi państwami członkowskimi w Europie Środkowej, nie jest oczywiście jedynym zmartwieniem UE w nadchodzącym roku", wskazując na "potencjalnie trudne" wybory w Szwecji i Włoszech oraz pat w rozmowach o powstaniu rządu w Niemczech. Henley spodziewa się również, że kraje UE będą liczyły na to, że nowy rząd w Berlinie "udźwignie ciężar" przywództwa w Europie, choć po upadku trójstronnych rozmów koalicyjnych i przy niechęci SPD do odnowienia partnerstwa z CDU Żydówki Angeli Merkel "jeszcze trzeba będzie na to poczekać". "Gospodarczo kontynent radzi sobie lepiej niż w poprzednich latach, ( drukując więcej papieru o nazwie "euro" red.) ale namacalny postęp jest wciąż poza zasięgiem. Jednocześnie (Europa) musi mierzyć się z bezprecedensowym wyzwaniem rzuconym przez autorytarne władze na Wschodzie, które nie dały się spacyfikować i rosną w siłę zamiast upadać pod presją Żydów a we Włoszech chwiejąca się gospodarka, słabe banki i skomplikowana polityka mogą jeszcze doprowadzić do implozji. Sponsorowany przez Żyda Sorosa kryzys migracyjny również może ponownie wybuchnąć, a populiści tylko czekają na ten moment. Europa jeszcze nie wyszła na prostą a już upada" -
Musimy z tym zrobić porządek, konkluduje Henley na łamach
koszernego szmatławca "The Guardian".

_________________
adm


28 Gru 2017 17:51
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: Restart Forum Suwerenność
Prof. Ryba: „Ustępstwo w kwestii uchodźców odbiłoby się głośnym echem. To mogłoby być niebezpieczne”
opublikowano: za 5 godzin · aktualizacja: za 5 godzin

Nie wydaje mi się, żeby w interesie Polski byłoby zachowanie analogiczne do postawy premier Ewy Kopacz, która wyłamała się z pewnych ustaleń na rzecz celu i interesu Donalda Tuska. Nie jest tak, że jak ustąpimy w sprawie uchodźców, to oddadzą nam w innych ważniejszych sprawach. Jeśli się ugniemy, to będą podejmowane inne kwestie
– powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Mieczysław Ryba, komentując wypowiedź marszałka seniora Kornela Morawieckiego.
wPolityce.pl: Zaskoczyły Pana Profesora słowa marszałka seniora Kornela Morawieckiego?
Prof. Mieczysław Ryba: Kornel Morawiecki ma specyficzny pogląd na życie publiczne w Polsce, wynikające też trochę z idei Solidarności.
Jeśli weźmiemy pod uwagę wschodni kierunek, to pamiętajmy, że przyjmujmy tych uchodźców dużo więcej niż 7 tysięcy. Są to bardzo duże grupy różnych osób z Ukrainy, czy Gruzji. Wśród nich pojawiają się nie tylko uchodźcy ale także migranci. Przecież to pojęcie uchodźcy jest dzisiaj bardzo szerokie, a w Niemczech tak naprawdę pojawiło się przytłaczająco dużo imigrantów zarobkowych, a nie osób uciekających przed prześladowaniem, czy z powodu wojny. Natomiast w tym stawianiu przez Komisję Europejską wymagań dot. relokacji krajowi bardzo dalekiemu od miejsca konfliktu, nawet nie chodzi o uchodźców, ale czyni to, „bo tak chce”. Towarzyszy temu oczywiście pewien projekt ideologiczny.
Jednak mówi się, że koło poselskiego marszałka seniora - Wolni i Solidarni – stanowi w pewnym sensie zaplecze polityczne premiera. Nasuwa się więc pytanie, czy Kornel Morawiecki wypowiada głośno to, czego Mateusz Morawiecki nie może powiedzieć otwarcie, a po cichu tak właśnie myśli?

Raczej nie przepuszczam. Kornel Morawiecki wypowiadał się do tej pory na różne tematy, definiując to jako głos człowieka wolnego, który ma swoją przeszłość. Widziałbym to jako głos w dyskusji. I tyle. Czy rząd miałby zmienić radykalnie kurs pod wpływem tego typu wypowiedzi? Nie wydaje mi się. Różne rzeczy oczywiście można wnioskować, ale nie sądzę, żeby można było przyjąć to w tak prosty sposób.
Ale może właśnie nie „pod wpływem”… Premier Morawiecki jest przedstawiany jako nowa twarz w relacjach z UE. Czy nie ma tutaj obaw, że rząd jednak będzie skłonny nieco ustąpić Brukseli w kwestii relokacji?
Ale przecież spór nie toczy się o kwestię relokacji, lecz o sądy. Procedura art. 7 została uruchomiona w kontekście reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości. Relokacja praktycznie nie istnieje jako problem w przestrzeni europejskiej. Okazało się, że nie wypaliła i wszyscy o tym wiedzą.
Zapytałem o to nie bez powodu. Politycy partii rządzącej, czy różni publicyści dają do zrozumienia, że sprawa reformy sądownictwa to pretekst, a prawdziwym powodem nagonki Brukseli na Polskę jest właśnie sprzeciw wobec przyjęcia uchodźców.
Uważam, że jest inaczej. Bruksela stara się karać Polskę nade wszystko za to, że che prowadzić podmiotową rolę w polityce – międzynarodowej i gospodarczej. Tutaj pojawia się sprawa Caracali, gazociągu północnego i gdzieś są też uchodźcy, czy imigranci. Jest również bardzo istotny element ideologiczny. Natomiast ustępstwo w tak istotnej kwestii odbiłoby się głośnym echem, jeżeli bierzemy pod uwagę nasze relacje z krajami środkowoeuropejskimi, które zachowują pewną solidarność. Celem Brukseli jest rozbicie tej jedności na różne sposoby. I nie wydaje mi się, żeby w interesie Polski byłoby zachowanie analogiczne do postawy premier Ewy Kopacz, która wyłamała się z pewnych ustaleń na rzecz celu i interesu Donalda Tuska. Nie jest tak, że jak ustąpimy w sprawie uchodźców, to oddadzą nam w innych ważniejszych sprawach. Jeśli się ugniemy, to będą podejmowane inne kwestie, a takich tematów było już bardzo wiele – Trybunał, Puszcza, wiek emerytalny. Pytanie jest, czy suwerenne państwo, które chce się wybić na podmiotowość w naprawdę istotnych sprawach, może ustępować tylko pod wpływem argumentów siły, a nie siły argumentów?
Patrząc na reakcje internautów, którzy sympatyzują z Kornelem Morawieckim, na słowa marszałka seniora, dostrzegamy szok i niezrozumienie. Wydaje się, że to głos ludzi, którzy są bliscy Prawu i Sprawiedliwości, a na pewno twardemu stanowisko ws. relokacji. Ale gdybyśmy dywagowali: czy nawet niewielkie ustępstwo w tej sprawie byłoby zabójcze dla partii rządzącej?
Polityka rządu musi brać pod uwagę nie tylko to, co dzieje się w Brukseli i jakie są naciski z jej strony, ale musi być również czytelna wobec elektoratu i społeczeństwa. To, że PiS ma tak duże poparcie, jest przecież pochodną tej czytelności i adekwatności, jaka jest wola wyborców, a nie wchodzenia w jakieś utopie. To wszystko musi być spięte w całość. Jeśli więc od dwóch lat mówi się konsekwentnie, że to, co robiła Bruksela, jest błędem i nagle się powie, że jest inaczej, to w pewnym momencie można się rozejść ze swoimi własnymi wyborcami. To mogłoby być niebezpieczne.
A czy Pan Profesor dostrzega takie pola, w których Polska mogłaby ustąpić Brukseli? Czy też nie ma innego wyjścia, jak kurs na zderzenie?
Są pewne interesy gospodarcze. O ile nie kupiliśmy Caracali, o tyle można się zastanawiać nad innymi różnymi projektami. Lecz nie skupiajmy się na pretekstach, bo ten spór dotyczy realnych interesów. Jeżeli wyeliminujemy pretekst, którego Bruksela używa teraz, to nie znaczy, że nie użyje innego. Użyje. Natomiast chciałbym jednocześnie podkreślić, że trzeba zachować spokój, bo to racjonalne tłumaczenie przez dwa lata naszego stanowiska przynosiło owoce. Nie stało się nic takiego - poza tym szaleństwem i szumem medialnym - co by nam tak mocno zaszkodziło, a dokonują się nawet pewne przemiany. Nie wolno zachwiać się tylko dlatego, że ktoś gdzieś krzyczy.
Należałoby założyć, że Mateusz Morawiecki - jeśli chciałby zachować konsekwencję ws. uchodźców – sprzeciwi się słowom swojego ojca. Rysuje nam się spór w rodzenie na wysokim szczeblu politycznym?
Pamiętajmy, że Kornel Morawiecki ma inną rolę do spełnienia i stara się być seniorem, który rzuca pewne myśli i wygłasza różne tezy. Premier Morawiecki stoi na czele rządu, prowadzi politykę państwa i jego odpowiedzialność jest inna. Zresztą to człowiek dorosły i dojrzały politycznie, więc naturalna różnica zdań może występować. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

_________________
adm


28 Gru 2017 18:09
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: Restart Forum Suwerenność
Syjonistyczna gangrena w USA nie dość że napisała dla Sztolcmana "konstytucję" to jeszcze sobie życzy żeby tegó koszernego gówna bronili sędziowie zainstalowani w Polsce przez Stalina i NKWD.

„KE musi surowo wytłumaczyć zwolennikom pana Kaczyńskiego i innym siłom nacjonalistycznym w całej Europie, że istnieją czerwone linie, których nie mogą przekroczyć” – pisze w piątek dziennik Żydowski „New York Times”. Ocenia, że Komisja Europejska słusznie ukarała Polskę odwołojąc się do art. 7.
Komisja Europejska wielokrotnie ostrzegała polską partię Prawo i Sprawiedliwość, że jej nieustające wysiłki zmierzające do podważenia niezależności sądownictwa stanowiły nieakceptowalny atak na podstawową zasadę Unii Europejskiej i zachodniej
( czytaj syjonistycznej) demokracji. A kiedy polski rząd uchwalił ustawy w tym miesiącu, że upolitycznione nominacje sędziów poprzez nadanie kontroli nad organem dokonującym wyborów prawodawcy zdominowanemu przez PiS, KE nie miała innego wyboru, jak tylko uruchomić art. 7 – czytamy w dzienniku amerykańskich Syjonistów.

„New York Times” zwraca uwagę, że artykuł ten jest często nazywany „opcją nuklearną” Unii Europejskiej, ponieważ jest to najpotężniejsza dostępna sankcja. "
Tupet Żydów przekracza wszelkie normy przyzwoitości, bowiem nie dość że sami w N.Y napisali "konstytucję" dla Polskich Żydów, to chcą żeby jej bronili postbolszewicie odyńce rodem z Chazarii.

_________________
adm


29 Gru 2017 18:02
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: Restart Forum Suwerenność
Realizacja kontrowersyjnego projektu budowy gazociągu Nord Stream 2 doprowadzi do izolacji Niemiec w Europie - ostrzega niemiecki dziennik "Die Welt".

Gazeta wyraziła też opinię, że budowa tego gazociągu jest niekorzystna dla Bundeswehry, gdyż ogranicza możliwości organizowania manewrów przez niemiecką marynarkę wojenną i siły powietrzne.
Izolacja?
"Krótko mówiąc, realizując ten projekt Niemcy izolują się w Europie, sieją nieufność i wspierają prawdopodobnie populizm w takich krajach jak Polska czy Węgry" – pisze autor komentarza Allan Posener.
"Trudno pojąć, dlaczego (węgierski premier) Viktor Orban jest krytykowany za sprzeciw wobec unijnych sankcji wobec Rosji, podczas gdy Niemcy oferują (rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi) Putinowi swoje usługi jako stacja paliw w UE, a także dlaczego Polsce zarzuca się brak solidarności ze względu na sprzeciw wobec przyjęcia uchodźców, gdy równocześnie Niemcy odmawiają solidarności w kwestiach energetycznych” – pisze Posener.
Publicysta zwraca uwagę, że pomimo tych faktów kanclerz (Żydówka red.) Angela Merkel broni konsekwentnie stanowiska, że Nord Stream 2 jest projektem czysto ekonomicznym, do którego polityka nie powinna się mieszać. :lol:

_________________
adm


29 Gru 2017 18:10
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: Restart Forum Suwerenność
Petersburgu. Składając życzenia noworoczne prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi prezydent Rosji Władimir Putin wezwał go do "pragmatycznej współpracy" i "konstruktywnego dialogu" - przekazał w sobotę Kreml. Making America Great Again? W 2017 roku... "Rosyjsko-amerykański konstruktywny dialog jest szczególnie potrzebny do wzmacniania strategicznej stabilności na świecie oraz do znalezienia optymalnych odpowiedzi na globalne zagrożenia i wyzwania" - napisał rosyjski prezydent. Równość i szacunek Według Putina rozwój relacji między USA a Rosją powinien opierać się na zasadzie równości i wzajemnym szacunku. "Pozwoliłoby to na postęp w rozwijaniu pragmatycznej współpracy w długoterminowej perspektywie" - dodał. W połowie grudnia Putin zadzwonił do Trumpa, by podziękować mu za przekazane przez CIA informacje, które umożliwiły udaremnienie ataku terrorystycznego w Petersburgu.

_________________
adm


30 Gru 2017 16:20
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: Restart Forum Suwerenność
Polacy czy " Też polacy" ?
Po interwenci koszalińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, króliki zostały odebrane patologicznej rodzinie.
Jak mówią funkcjonariusze, kilka dni temu do Komisariatu Policji w Miastku, przyszła kobieta z nagranym telefonem filmikiem. Widać na nim około dwuletnią dziewczynkę, wokół której biegają króliki. Dziecko podnosi co chwilę zwierzęta i z impetem rzuca na podłogę. Widać też, że sytuacji przyglądają się dorośli, ale ich reakcja polega tylko i wyłącznie na przysuwaniu królików stopą bliżej dziewczynki. W czwartek 28 grudnia działacze TOZ-u alarmowali, że sprawa została zgłoszona na policję, która według nich zlekceważyła zawiadomienie. - Rzeczywiście kilka dni temu pewna pani przyszła do komisariatu w Miastku, ale nie złożyła doniesienia. Policjanci poinstruowali ją. Wróciła później już z danymi personalnymi osób, u których miało dojść do nagrania tego filmiku – mówi Michał Gawroński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.
Ustalenie danych osobowych wcale nie było trudne. Po raz kolejny okazało się, że siła internautów jest wielka. To właśnie oni po obejrzeniu filmiku umieszczonego na profilu koszalińskiego TOZ-u w portalu społecznościowym podali imię i nazwisko właściciela zwierząt. - Policjanci udali się we wskazane miejsce i zabezpieczyli zwierzęta. Przekazali je pod opiekę TOZ-u. Obecnie prowadzimy postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Nie przedstawiliśmy nikomu zarzutów – dodaje Gawroński.
Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do dwóch lat więzienia. W sytuacji nagranej telefonem komórkowym odpowiedzieć mogą dorośli, którzy nie zareagowali we właściwy sposób na zachowanie dziewczynki.

Źródło: Dziewczynka nie będzie już rzucać królikami. Zwierzęta zostały odebrane jej rodzicom. Udana interwencja TOZ-u - Bytów NaszeMiasto.pl

_________________
adm


30 Gru 2017 17:53
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.